Kobo Glo HD incelemesi

Kobo-Glo-HDSenelerdir E-kitap okuyucu almaya niyetlenirim. Sonunda almaya karar verdim ve Amazon Kindle PaperWhite‘ı araştırmaya başladım. 100 dolar olan bu cihazı 450TL’den aşağı satmayan yüce satıcılarımızdan dolayı vazgeçtim ve başka markalara yöneldim. D&R’ın Türkiye’ye getirdiği Kobo markasını inceledim. Yorum ve özelliklerin Kindle’ı aratmaması, yurtdışındaki fiyatıyla yakın olması ve garanti kapsamında değiştirebileceğim için Kobo Glo HD modelini beğendim ve dün itibariyle satın aldım. Çok kısa izlenimlerini sunayım.
Cihaz çok hafif, boyut olarak ideal, eliniz yorulmuyor. Işığın ayarlanabilmesi çok güzel bir özellik. Benim gibi ancak gece kitap okumaya vaktiniz oluyorsa, gözleriniz yorulmadan uykuya hazırlanabilirsiniz.
Kobo’nun kitap mağazası gerçekten çok zengin. Eğer ingilizce kitap arıyorsanız rahatlıkla bulabilirsiniz. Türkçe kaynaklar için D&R’ın e-kitaplar mevcut. Yine de hatırı sayılır Türkçe e-kitaba ulaşabilirsiniz.
Cep telefonu ve masaüstü uygulamalarını kullanarak da e-kitaplara kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Özellikle gün içinde boş boş haber sitelerinde gezeceğinize, kaldığınız yerden kitabın 1-2 sayfasını okumak daha faydalı olacaktır.
Kobo Store’dan kitap indirmek istemezseniz, internetten bulabileceğiniz e-kitapları USB bağlantısıyla cihaza atabilirsiniz. Epub formatındakileri güzel gösteriyor(diğer formatları henüz denemeyemedim)
Kitap okurken font boyutlarını, hatta fontu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.
İngilizce kitap okurkenki en büyük faydası bilmediğiniz kelimenin üstüne geldiğinizde sözlükten hemen Türkçe’sini öğrenebiliyor olmanız.
Kitap üstünde not alıp sonradan kitapta beğendiğiniz yerleri tekrar okuyabilirsiniz. Zaten e-kitap bunun için var:)

Özetle ilk e-kitap okuyucum olmasından da mütevellit çok beğendim. Almak isteyip de bu yazıyı okuyanlara tavsiye ederim. Umarım bir sürü kitap okur, sizinle de okuduklarımı paylaşabilirim.

İyi okumalar…

One Comments

  • Serkan Yurtseven May 11, 2016

    Gecmis senelerde bu araci kullanmaya baslamis, kindle ve yetinmeyerek nook sahibi bir insanim. Kitap paylatikca artar biliyorsun ;)

Leave a Reply

*

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.