Hakkımda

Sitenin adından da anlayacağınız üzere ben Ercan Baran.
1983 yılında Ankara’da meydana geldim. 1994-2001 yılları arasında hayatımın en güzel hatıralarını edindiğim Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde okudum. 2001-2005 yılları arasında ODTU Kimya Mühendisliği’ne uğradım. Bir türlü kendi mesleğimi yapmak kısmet olmadı. Kimya mühendisliği ile ilgili tek tecrübem 1.5 hafta boyunca bir madeni yağ fabrikasında çalışmak oldu.

2006-2008 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Bilgi İşletme Yönetimi bölümünde Öğretim görevliliği yaptım.
Yine bu seneler arasında ilk girişimcilik tecrübemi PB Bilişim‘i kurarak gerçekleştirdim. Aykut‘la beraber sayısız oyun ve web sitesi tasarladık/geliştirdik. Askerden döndükten sonra baskılara dayanamayarak kurumsal hayata bulaştım. 2009-2011 yılları arasında Türk Telekom SEBIT’te Multimedya Uygulama Geliştirici olarak çalıştım. Eğitim animasyonları ve web sitesi geliştirdim. Flash ve Adobe Flex ile onlarca oyun/uygulama geliştirdim.

Derken 2011 yılında evlilik bahanesiyle İstanbul’a göçtüm. Tam da o yıl sağolsun rahmetli Steve Jobs Flash’ı bitiren açıklamalarını yaptı. Ben de o yıl yeni yeni popüler olan Android ile tanıştım. 2011-2014 yılları arasında ARDIC ARGE’de android ile ilgili herşeyi geliştirdim. O kadar fazla geliştirmişim ki 2014 yılında yollarımız ayrıldı.

2014 yılından beridir de BIMSA’da Mobil Uygulamalar Takım Lideri olarak çalışıyorum. Neler yaptığımla ilgili daha detaylı bilgiyi sağ tarafta bulunan LinkedIn linkimden inceleyebilirsiniz.

Aslında web sitemi 2010 yılında kurdum. Senelerce teknik konularda İngilizce yazmaya çalıştım ama çok ara verdiğim için verimli olamadım. Ama artık bu sevdadan vazgeçtim. Teknik olarak değil aklıma ne gelirse yazacağım. Yaşadıklarım, öğrendiklerim, güldüklerim hep bu sitede olacak. Umarım hakkımda sayfasını okumaya gösterdiğin sabrı yazılarımı okumaya da gösterirsin…